Datum: 26. in 27. 2. 2020 (sreda in četrtek) Ura: 9.00 – 13.00 (vsaki dan 4 ure) Starost udeležencev: od 11 do vključno 15 let Cena: 30 eur za oba dneva
Opis delavnice: Z uporabo LEGO Mindstorms EV3 Education bodo udeleženci spoznali koristnost in široko uporabnost senzorjev, ki jih ponuja Lego Mindstorms Education set. Postali bodo pravi znanstveniki, saj bodo skozi sestavljanje, ustvarjanje in merjenje spoznali osnovne znanstvene principe pridobivanja in grafičnega vizualiziranja podatkov. Z uporabo senzorjev Lego (ultrazvočni senzor, gyro senzor, senzor za zaznavanje svetlobe, barve,…) bodo merili in izrisovali grafe intenzitete svetlobe, merili bodo razdaljo, zasuke, premike. Pri tem bodo tudi sestavljali različne robotske modele, ki jim takšna merjenja omogočajo. Ekskluzivno, prvič v Modri delavnici: Udeleženci delavnice bodo lahko delali in preizkušali povsem nov komplet od LEGO in sicer LEGO Education SPIKE.
2 thoughts on “Znanost z Lego Mindstorms (ZIMSKE POČITNICE 2020)”
Spoštovani, ali organizirate tudi kake seminarje za učitelje, ki bi bili še to šolsko leto na temo programiranja v Legu? Hvala in lep pozdrav, Andrej Nemec, OŠ Prežihovega Voranca Bistrica
Tudi v letu 2023/2024 izvajamo celoletne programe! Delavnice obiskujejo otroci od 7 do 14 let, ki jih zanima tehnika, tehnologija in znanost. Več o delavnicah (kjer so še možne PRIJAVE), prijavah in ceni preberite v nadaljevanju.
Celoletni program pomeni, da :
delavnicepotekajo čez celotno šolsko leto (razen v počitnicah in praznikih)
so delavnice 1-krat tedensko, vedno isti dan, isto uro.
otroku omogoča postopno in učinkovito nadgrajevanje znanja na določenem področju skozi celo leto.
POMEMBNO: Starši, ne veste, ali je takšen program primeren in zanimiv za vašega otroka?
Naša praksa je, da ima otrok po prvi izvedbi delavnice možnost odločitve, ali bo nadaljeval ali ne. V slednjem primeru je za vas prva delavnica brezplačna.
SREDA 16.15 do 17.15 Mladi raziskovalci (kako deluje narava, Lego robotika)
Starost: 7 do 9 let
Cena: 34 EUR/mesec
Otroci bodo raziskovali naravoslovje, tehnologijo in matematiko. Napravili bod več poskusov in konkretnih izdelkov, preko katerih bodo spoznali različne naravoslovne zakonitosti. Naravoslovja se bodo učili predvsem skozi ustvarjanje in izkušnje. Spoznavali bodo tudi tehnologijo: sestavljali LEGO robotke in jih programirali, se srečali s senzorji, motorji in mehanizmi, ki omogočajo delovanje sodobnih strojev in naprav. In še matematika: razvijali bodo prostorske predstave, se srečali z velikimi števili, poskušali, kako pogosto pade šestica in na koliko načinov se lahko oblečejo, če imajo 2 majci in 3 hlače,…. Tisto kar počnejo v šoli, bomo preko izkustvenega učenja in ustvarjanja poglobili in naredili bolj privlačno.
Leonardo, Nikola Tesla, Edison so vsi začeli z idejo, potem so naredili načrt in stvar izdelali. Tudi danes v podjetjih poteka ta proces. Konstrukterji so tisti, ki naredijo velik delež. Na tej delavnici bodo fantje in dekleta islai ideje, načrtovali izdelke s pomočjo računalnika, spoznavali orodja in naprave (3D tiskalnik, laserski gravirni stroj) in izdelali zanimive izdelke. Občasno jim bodo dodali tudi električen ali elektronske komponente.
Matematična dogodivščina za otroke – uganke skozi igro, spoznavanje matematike na zanimiv način. Pri igri in učenju bomo uporabljali didaktični sistem Numicon in ostale materiale za dobre matematične temelje. Namenjeno otrokom, ki imajo slabše številske predstav in tudi tistim, ki jih matematika zanima in jo želijo poglobiti
Svoje otroke lahko na programe prijavite preko spletnega obrazca, ki ga najdete na povezavah pri opisu vsake delavnice ali tukaj spodaj. Prijava je možna tudi preko elektronske poštemodra.delavnica@gmail.comali telefonske številke 040 395 951.
Spoštovani, ali organizirate tudi kake seminarje za učitelje, ki bi bili še to šolsko leto na temo programiranja v Legu? Hvala in lep pozdrav, Andrej Nemec, OŠ Prežihovega Voranca Bistrica
Dober dan,
NAčrtujemo. Nermin še ni določen. Lahko prosim pošljete svoj e-naslov na modra.delavnica@gmial.com in vas bomo obvestili.
Lep dan.
Danilo Kozoderc